Обережно грип!!!

Осінь – улюблений час для розповсюдження вірусів. Щоб дати їм гідну відсіч, підготуйтеся до цього заздалегідь. Крім того, вкрай важливо не здійснювати типових помилок, які можуть ускладнити перебіг хвороби.
Як зміцнити імунітет і знизити ризик захворіти в сезон застуд і вірусних інфекцій? Ці питання восени стають особливо актуальними.

План дій

Харчуйтеся правильно 
Їжте якомога більше овочів і фруктів. Лимон, цибуля, часник – незамінні засоби профілактики грипу. Відмінно підвищує опірність організму і чорний перець: ковтайте натщесерце по 7 горошин перцю цілком або додавайте розмолотими в склянку води з 1 столовою ложкою меду. І не забувайте додавати в їжу спеції. Базилік, гірчиця, гвоздика, імбир, перець містять противірусні речовини і допоможуть запобігти хворобі.
Мийте руки
Всі респіраторні інфекції, як і віруси грипу, поширюються при прямому контакті або через предмети, до яких торкався хворий. Так що в розпал епідемії частіше мийте руки. Якщо поруч немає води, інтенсивно потріть руку об руку протягом хвилини – так теж можна позбавитися від простудних мікробів.
Пийте більше рідини
Вода промиває організм і виводить отрути. Доросла людина потребує близько 8 склянок рідини щодня.
Гуляйте на свіжому повітрі
Особливо в холодну погоду, коли центральне опалення сушить повітря в приміщеннях і робить вас більш вразливими. До того ж віруси на морозі на відміну від задушливих офісів чи місць скупчення людей гинуть.
Загартовуйтеся
Якщо поступово привчити свій організм до низьких температур, легше буде протистояти осінньо-зимовим напастям. Чудовий загартовуючий ефект дають обливання прохолодною водою.
Займайтеся фізкультурою
Вправи прискорюють роботу серця, збагачуючи кров киснем. А коли тіло нагрівається і ви потієте, зростає кількість клітин-захисників, які вбивають віруси.

Чого робити не можна

Переносити захворювання на ногах або займатися самолікуванням
Грип – одна з найважчих ГРВІ, і навіть якщо він почався відносно легко, в кінці може призвести до серйозних ускладнень. Щоб цього не сталося, потрібно викликати лікаря і суворо дотримуватися його рекомендацій.
Приймати антибіотики
Антибактеріальні препарати не впливають на вірус грипу, а тільки навантажують імунну систему. Їх при грипі призначає тільки лікар – якщо є ризик розвитку вторинної інфекції.
Відразу збивати температуру
Підвищена температура – ознака боротьби організму з вірусом. Тому не варто приймати жарознижуючі до 38°С.
Не відкривати вікна
У закритому не провітреному приміщенні концентрація вірусів стає дуже високою, що заважає одужанню.
Не ходити в душ під час хвороби
При грипі утворюється велика кількість токсинів, що отруюють організм. Тому купатися під час хвороби потрібно, не допускаючи при цьому переохолодження та перегрівання.

Щедрі дарунки осені

Хочете зміцнити імунітет? Включіть у свій раціон більше свіжих овочів і фруктів, якими восени нас балує природа. Адже вони такі багаті на вітаміни – речовини, які наш організм сам не виробляє, але які так потрібні для його нормального функціонування.
Відомо 13 різновидів вітамінів, необхідних людині. Вони допомагають уникнути і серцево-судинних розладів, і депресій, і онкологічних захворювань. А за сильний імунітет відповідають вітаміни С, Е, А, В.
Сьогодні навіть діти знають про користь вітамінів. А ще про те, що осінь – чудовий час, щоб поповнити вітамінний запас організму. Потрібно просто включити у раціон свіжі овочі і фрукти. А щоб зберегти максимум вітамінів у їжі, візьміть на замітку декілька правил по її приготуванню.
• Не замочуйте овочі та фрукти надовго. Інакше вони віддадуть всі вітаміни воді, яку ви зіллєте.
• Починайте варити овочі у киплячій воді, але не переварюйте їх. А краще запікати овочі або готувати їх на пару.
• Намагайтеся їсти цільнозернові каші. Наприклад, у шліфованому рисі практично немає нічого корисного.
• Посуд має бути із нержавіючої сталі, кераміки, скла. Якщо на емальованій каструлі тріснула емаль – не готуйте в ній, адже контакт із залізом руйнує багато вітамінів.


Read more: http://korusna.info/zdorovya/yak-zahystytysya-vid-virusiv.html#ixzz4RFDdUfzf

Немає коментарів:

Дописати коментар