ПРЕЗЕНТАЦІЯ
ВПРАВА 1
https://learningapps.org/watch?v=pz72fgu7a19
ВПРАВА 2
https://learningapps.org/watch?v=pieutzc8j18
ВПРАВА 3
https://pilasbloques.rozh2sch.org.ua/#/libros/1
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
ВПРАВА 1
https://learningapps.org/watch?v=pz72fgu7a19
ВПРАВА 2
https://learningapps.org/watch?v=pieutzc8j18
ВПРАВА 3
https://pilasbloques.rozh2sch.org.ua/#/libros/1
Де́нь за́хисту діте́й, також «День дітей», «Дитячий день» — свято в різних країнах світу. В Україні відзначається щорічно 1 червня з 1998. 1 червня відзначають також «Міжнародний день захисту дітей».
31 травня 2021 року прозвенів останній дзвоник для наших одинадцятикласників
Дорогі мої випускники, передзвін останнього дзвінка відкриває нову сторінку вашого життя – дорослого життя. Ще вчора вас називали "діти – наше майбутнє". А від сьогодні вам, молодим і талановитим, самостійно приймати свідомі рішення, здобувати досвід, власними силами і здібностями будувати своє щасливе майбутнє, яке повинно бути нерозривно пов'язане з майбутнім нашої держави. Головне – будьте чесними і добрими людьми.
Бажаю вам знайти власну життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави. Вірте в себе, будьте небайдужими, добрими та чесними людьми. Щастя вам і удачі! У добру путь!
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.
Це змінило життя цілого покоління, зробило місто Прип'ять і 30 км поліських лісів навколо радіоактивними на тисячі років та пришвидшило розпад Радянського Союзу.
Донедавна про аварію на ЧАЕС пам'ятали лише у пострадянських країнах, але мінісеріал HBO Chernobyl у 2019 році нагадав про неї всьому світу. У рейтингу IMDB "Чорнобиль" займає третю сходинку серед найкращих серіалів всіх часів.
BBC News Україна проводить ретроспективу матеріалів про аварію на ЧАЕС, її наслідки та життя у Зоні відчуження.
22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.
Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.
Цікавою є історія походження цього свята. Вона пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска на півночі американського континенту, який наприкінці ХІХ століття, переїхавши до цього штату, звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубували для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.
Успіх першої акції, що відбулася 22 квітня 1970 року в США, надихнув організаторів на проведення «Тижня Землі» як щорічних заходів з благоустрою територій. Ініціатива була підтримана населенням і набула популярності. На хвилі громадської і політичної активності, завдяки проведенню Дня Землі у США, було прийнято закони та інші акти з питань охорони навколишнього природного середовища (зокрема Акт про чисте повітря). Генеральний секретар ООН підписав спеціальну відозву, присвячену цій події.
Міжнародний день польоту людини в космос! 12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики
Вітаю з Всесвітнім днем здоров’я!
Щиро бажаю нам всім здорового світовідчуття, бадьорого настрою та активного способу життя. Ми відповідальні за своє життя і своє здоров'я не менше, ніж за життя, здоров'я і добробут своїх близьких. Збереження або здобуття здоров'я неможливе без відповідності наших можливостей нашим бажанням.
Доброта, людяність, гідність, доброзичливість зберігають і зміцнюють здоров'я людини. Тож, будьмо емоційно-позитивними, бадьорими, духовно врівноваженими та фізично готовими в прагненні бути досконально здоровими. Цьому сприяють тактовність, ввічливість, дружелюбність, заняття фізичною культурою, заняття улюбленою справою, креативність та творчість.
З 12.04..2021 року в нашому закладі запроваджено КАРАНТИН, з метою запобіганню поширенню коронавірусу COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS - CoV-2.
НАВЧАННЯ В ЦЕЙ ПЕРІОД БУДЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ ДИСТАНЦІЙНО!
19 березня 2021 91-річчя відзначає талановита письменниця-шістдесятниця, лауреат Шевченківської премії Ліна Костенко.
Творчість Ліни Костенко — визначне явище в українській літературі новітнього часу, її прикметною рисою є інтелектуалізм — рух, поезія, злети думки, яка осягає великі історичні простори, напружено шукаючи ключів до таємниць буття людини, нації, людства...
Значущість поезії Ліни Костенко полягає в сутності самої поетеси, яку вона визначила так: "Я дерево, я сніг, я все, що я люблю. І, може, це і є моя найвища сутність".
Учні 5-11 класів: ФОТО
розгадували кросворди "Інформаційна безпека",
шукали слова в кросворді "Об'єкти захисту інформації . Види заходів протидії загрозам безпеки"
виконували тести "Що ти знаєш про інформаційний світ", "Медіаграмотність", "Факти й фейки", "Безпека в Інтернеті"
збирали пазл,
переглянули відеоролики "Що таке Інтернет", "Безпека дітей в Інтернеті", "Обережніше в Інтернеті", "Приватне життя і захист даних",
виконували інтерактивні вправи "Корисне та небезпечне від Інтернету", "Твої цифрові права та обов'язки",
ознайомилися з темою " Засоби масової інформації та здоров'я людей"
Учні дуже добре справилися із завданними
9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.
Пропонуємо вам скористатися навчально-методичними ресурсами для розширення й поглиблення знань про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяння обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання:
перейдіть посиланням
Старий Новий рік – рідкісний історичний феномен. Це одне з унікальних свят, яке відзначають у багатьох країнах, у тому числі і в Україні.
Старий Новий рік настає рівно через 13 днів після звичного нам Нового року, який зустрічається в ніч на 1 січня. Тобто його святкують у ніч з 13 на 14 січня. У 2021 році Старий Новий рік припадає на четвер.
Святковий день з такою дещо дивною назвою виник у результаті зміни літочислення. Традиція відзначати Старий Новий рік пов'язана з розбіжністю двох календарів: юліанського ("старого стилю") і григоріанського ("нового стилю").
Читайте такожСвята та вихідні в Україні 2021: календар на весь рікТак, ще за часів правління Юлія Цезаря, у 45 році до н.е., з'явився Юліанський календар, який був названий на честь правителя. Однак у результаті багаторічних спостережень астрономи виявили, що середня тривалість сонячного року становить 365,2422 діб. Тобто він на 11 хвилин 14 секунд коротший, ніж рік за юліанським календарем. Це призвело до того, що кожні 128 років в юліанському календарі накопичувався один зайвий день.
Наприкінці XVI століття низка країн замінили юліанський календар на більш точний григоріанський, який запропонував Папа Григорій XIII. Поступово на цю систему літочислення перейшли майже всі інші країни світу. Україна, як Українська Народна Республіка, офіційно перейшла на григоріанську систему аж у 1918 році.
Цікаво, що різниця між юліанським і григоріанським календарями збільшується кожне сторіччя, коли число сотень на рік від Різдва Христова не є кратним чотирьом, на один день. Тому з 1 березня 2100 року різниця між календарями зросте до 14 діб.
Вечір напередодні Старого Нового року називають Маланкою або Щедрим вечором. У цей час прийнято накривати багатий стіл, де головною стравою є щедра кутя. Також 13 січня проводяться веселі народні гуляння з традиційним переодяганням у тварин і фольклорних персонажів. Компанії щедрувальників ходять по домівках, співають щедрівки, танцюють, за що їх господарі обдаровують частуванням і грішми.
А з самого ранку 14 січня хлопчики і хлопці починають посівати. Спершу вони засівають зерном у своєму домі, потім у будинках хрещених, родичів та сусідів. При цьому засівальники бажають щастя, достатку і врожаю в новому році.
Традиції Старого Нового року включають і ворожіння. Так, ніч з 13 на 14 січня вважається однією з найдоцільніших для того, щоб дізнатися ім’я судженого і зазирнути у своє майбутнє. У народі вірили, що пророкування цієї ночі найправдивіші й саме в цей час можна побачити уві сні свого майбутнього чоловіка.
Вважається, що на Старий Новий рік не слід вимовляти слово "тринадцять", а також рахувати дрібні монети. Кажуть, що рахунок монет принесе сльози на весь рік.
Читайте такожСвята у січні 2021: які дати відзначатимуть українці цього місяцяНе можна нічого давати в борг, інакше весь рік у боргах проведеш. Якщо 14 січня винести сміття, то разом із ним щастя з хати винесеш.
Крім того, наші предки вірили, що народжена на Василя дитина буде щасливою і здоровою все життя.
Існують і погодні прикмети. Так, сніг нам старий Новий рік віщує пізню весну і сніжну зиму. Південний вітер цього дня обіцяє спекотне і тривале літо, північний – урожай горіхів, східний – достаток фруктів, а західний – риби і молока.
Свято «Міжнародний день "дякую"» у 2021 році відзначається 11 січня.
Саме в цей день у світі відзначається Всесвітній День «Дякую». А якщо українською, то День Подяки, приблизно так можна перекласти з англійської вираз Thank You Day.
Не є офіційним вихідним.
Світле свято було ініційоване з подачі міжнародних миротворчих спільнот. Слова вдячності, сказані з добрими намірами, володіють потужною енергетикою і здатні матеріалізуватися в хороше самопочуття, знімають депресивні почуття і змушують знову і знову робити гарні вчинки.
Вперше жест подяки офіційно згадувався в 1586 р. у французькому словнику.
У XVI столітті, в праслов'янській мові з'явився аналог словосполучення: диякон Авакум, замість прийнятого «дякую» ввів побажання «дай Богъ».
Згідно етимології, слово несе в собі народження знак, символ удачі, зв'язок чоловічої та жіночої сутності, тандем землі і неба. Вимовлене з щирою інтонацією слово активує закладений в неї зміст і дарує сильну частку позитиву та добра.
Вимовляючи «дякую», ви дякуєте саму Долю, Бога, пронизуючи не тільки того, до кого слова звернені, але і свою власну ауру.
Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, вони є усними «погладжуваннями» і здатні зігріти своєю теплотою.
Найсвітліше свято в році насичене світлом, теплом, відкритістю і щирістю побажань. Щодня кожен житель планети Земля вимовляє десятки раз слова подяки. Але в знаменний день, символ свята звучить особливо часто. Скористайтеся приводом і подякуйте батькам, друзям, членам сім'ї просто так, за те, що вони є, люблять і цінують вас. Не обмежуйте побажання тільки знаменною датою.